wtorek, 14 października 2014

Francja pokonała Portugalię

W zeszłą sobotę (fr. samedi dernier) (11.10.2014) piłkarska reprezentacja Francji pokonała Portugalię 2-1 (1-0) w towarzyskim meczu (fr. match amical) rozegranym na Stade de France w Paryżu.

Mecz okrzyknięty został mianem pojedynku klubowych kolegów z Realu Madryt - Karima Benzemy i Cristiano Ronaldo. Pierwszą bramkę strzelił właśnie Benzema już w 3 minucie spotkania. Wynik podwyższył zawodnik Juventusu Turyn – Paul Pogba. Portugalczycy odpowiedzieli jedynie bramką Ricardo Quaresmy z rzutu karnego w 77 minucie.

Ciekawostką jest fakt, że mecz sędziował polski arbiter – Szymon Marciniak :)

Francja będzie gospodarzem piłkarskich Mistrzostw Europy w 2016 roku.

Francja 2-1 Portugalia
Karim Benzema 3, Paul Pogba 69 - Ricardo Quaresma 77 (k)

Francja: Steve Mandanda - Bacary Sagna, Raphaël Varane, Eliaquim Mangala, Patrice Evra - Mathieu Valbuena (58, Dimitri Payet), Paul Pogba, Yohan Cabaye (71, Moussa Sissoko), Blaise Matuidi, Antoine Griezmann (84, Morgan Schneiderlin) - Karim Benzema (90, André-Pierre Gignac).

Portugalia: Rui Patrício - Cédric Soares, Pepe, Bruno Alves (46, Ricardo Carvalho), Eliseu - Nani (68, Ricardo Quaresma), André Gomes (46, William Carvalho), Tiago (68, Éder), João Moutinho, Danny (84, Vieirinha) - Cristiano Ronaldo (76, João Mário).

żółte kartki: Mangala, Cabaye (obaj Francja).

sędziował: Szymon Marciniak (Polska).

Zapraszam do obejrzenia skrótu z tego spotkania  - oczywiście z francuskim komentarzem :)