wtorek, 4 listopada 2014

Ikony muzyki francuskiej : ZAZ (Isabelle Geffroy)

       
                Urodziła się w Tours w 1980 r. Jej styl muzyczny to surowa mieszanka cygańskiego jazzu, muzyki soulowej i akustycznej. Zaz stała się niedawno nową gwiazdą francuskiej estrady.
Swoją muzyczną karierę zaczęła w 2001 r., jako piosenkarka "variétés" w orkiestrze. Pięć lat później przyjechała do Paryża, aby podbić kabarety, ulice i salki paryskich kawiarni.
          W 2007 r. Zaz, której głos przypomina głos Edith Piaf, odpowiedziała na ogłoszenie producenta i kompozytora Kerredina Soltaniego. Poszukiwał on piosenkarki jazzowej o lekko ochrypłym głosie i uległ bez reszty urokowi Zaz. To dzięki niemu powstał jej pierwszy album pod nazwą "Play on". Wkrótce potem Zaz spotkała na swej drodze artystycznej Raphaëla, który napisał dla niej szereg piosenek.

                W 2010 r. Zaz podpisała kontrakt ze studiem nagrań Caramba i wydawcą Sony ATV. Od tego momentu rozpoczęła się jej spektakularna kariera: została zaproszona do programów telewizyjnych: Tarata i Chabada, dzięki którym stała się sławna.

           Album Zaz jest w sprzedaży od 10 maja 2010 i plasuje się na pierwszym miejscu w rankingach sprzedaży od wielu miesięcy bez zmian.

                  Jej największy przebój to piosenka "Je veux" z albumu o tym samym tytule.


"Je veux" (Chcę)


"Eblouie par la nuit" (Oślepiona przez noc)


"Les Passants" (Przechodnie)

Słowa piosenek dostępne na PAROLES.NET i na TEKSTOWO.PL (+ tłumaczenie na j.polski)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz